Stadion: „CFR“ Timişoara, spectatori: 200.
CFR: Cioloca - C. Popa, Ionaş, Smultea, Bungău - Firiţeanu (‘64, Dragomir), Boubătrân, Ioan Popa (‘5, Bumbar), Al. Buga - Dragodan, Molcuţ (‘46, Lupulescu). Antrenor: Florin Bugăr.
CSM: Perianu - Pasăre, Vişa, C. Dinu, Goge - I. Popa, S. Popescu, Gârlă, R. Dobre (’16 Onofrei) - Boroiban (’57, C. Vasile), D. Roman (’75, Ir. Găman). Antrenor: Alin Artimon.
Au arbitrat: I. Kovacs - S. Haramuz, M. Nicoară.

CSM este singura formaţie din Seria a II-a a eşalonului inferior care a reuşit punctaj maxim după două etape scurse din acest campionat. După ce zdrobiseră pe propriul teren pe Fortuna Covaci, cu 6-1, oltenii au recidivat la Timişoara, acolo unde au trecut fără drept de apel de CFR. Elevii lui Alin Artimon s-au instalat în jumătatea adversă încă din debutul întâlnirii şi au ratat câteva ocazii bune de a deschide scorul prin Boroiban, Roman şi Gârlă. Reduta gazdelor a rezistat 40 de minute, dar vâlcenii au intrat la cabine în avantaj. Laurenţiu Boroiban l-a servit excelent pe Dan Roman, care din apropierea porţii nu a greşit ţinta. Pauza i-a salvat pe feroviari, care au căzut total în partea a doua a întâlnirii. Iulică Popa, Onofrei, Sergiu Popescu şi Ciprian Dinu au dus scorul la 0-5 şi aproape că nici nu a mai contat lovitura de la 11 metri ratată de Gârlă în minutul 78. CSM şi-a trecut în cont un nou succes important şi, după două etape, este lidera clasamentului în Seria a II-a, cu un golaveraj de invidiat, 11-1. Din păcate, în minutul 15 al meciului de la Timişoara, Răzvan Dobre s-a accidentat şi va lipsi la partida de mâine, pe care vâlcenii îl joacă la Şimleul Silvaniei.

Aboneaza-te la newsletter si primesti zilnic prin e-mail cele mai importante stiri din Oltenia »